Přecházím na vynikající kontaktní čočky Focus Dailies Aqua Comfort Plus

18. ledna 2009

Na vlastní kůži

Kontaktní čočky nosím k plné spokojenosti již zhruba 6 let a jsou víceméně hlavním důvodem, proč jsem se prozatím neodhodlal k laserové operaci očí. Za cenu zhruba jednoho redbullu denně jsem bez rizika získal více sebevědomí (s brýlemi jsem si hlavně na základní škole užil své), podstatně kvalitnější obraz ("širokoúhlý" obraz bez obrouček a deformace po stranách brýlových čoček), možnost nosit libovolné sluneční brýle i plynule přecházet v zimě z chladu do tepla bez zamžených brýlí.

První značkou mých kontaktních čoček byly čtrnáctidenní Acuvue, se kterými jsem byl spokojený dobrá tři léta. Nepříjemné však bylo, že jsem se o ně musel starat (kolikrát i v dost polních podmínkách třeba pod stanem) a každý den laborovat s čistícím roztokem; navíc požitek z nošení byl den ode dne horší, a tak jsem se vždy těšil, až si zase v půlce měsíce nasadím nový pár. Má spokojenost byla definitivně zakončena alergií a nutností půlročního nošení brýlí.

Po šestiměsíční abstinenci mi byly doporučeny jednodenní kontaktní čočky Focus Dailies All Day Comfort. A zase jsem byl spokojený, za o něco vyšší cenu (je třeba počítat s tím, že odpadají náklady na poměrně drahé čistící roztoky) jsem získal mnohem vyšší komfort – každý den sterilní pohodlná čočka s nulovou údržbou.

V Naší optice si poměrně rádi hrají  různými akčními nabídkami (a celkově musím říct, že se k zákazníkům chovají pěkně – rád zdarma využívám i jejich očního doktora, takže mi nedělá problém jim dát za čočky o pár korun více než na internetu). V rámci poslední akce jsem dostal k vyzkoušení jeden pár Focus Dailies Aqua Comfort Plus (CIBA Vision) zdarma.

Přestože jsem byl s předchozími kontaktními čočkami spokojený, jako uživatel s opravdu enormní zátěží očí vítám jakékoli případné vylepšení komfortu (čočky mám nasazené mnohdy i 18 hodin denně a když náhodou nesedím u PC, bývám i docela často v zakouřené místnosti nebo rovnou v klubu).

Nové čočky Focus Dailies Aqua Comfort Plus jsem se rozhodl vyzkoušet zejména v čestlickém Aquapalace, tedy v prostředí, které na kontaktní čočky také není úplně nenáročné :-)

Ranní nasazení bylo naprosto bezproblémové a dokonce i příjemné (čočka je uložena v osvěžujícím roztoku). Po celý den jsem (skoro) vůbec nespozoroval, že nějaké čočky v očích mám, výjimkou bylo pouze když jsem oči lehce otevřel ve sprše nebo na tobogánu (když do oka přijde voda, tak je holt vždycky tak trochu problém, ale naštěstí se čočka vždy jen posunula a nevypadla). Jinak nebyl problém v několikastupňovém mrazu venku ani v téměř 100°C sauně. Snad jen v parní lázni (60°C, 100% vlhkost) jsem pocítil, že nějaké čočky mám, zřejmě se mi na nich začaly srážet kapky vody (musel jsem oči na chvíli zavřít).

Co říci závěrem... Pokud nosíte brýle a máte pocit, že byste se v kontaktních čočkách cítili lépe, určitě to alespoň zkuste (neznám popravdě nikoho, kdo by si kontaktní čočky neoblíbil; i ti, kdo se zapřísáhli, že si na oko nesáhnou, se pro ten výrazně lepší zážitek z vidění nakonec překonali). Stojíte-li již před volbou, zda si pořídit jednodenní nebo vícedenní čočky, berte jednoznačně ty jednodenní, byť se mohou zdát dražší. Focus Dailies Aqua Comfort Plus se po jednodenním nošení zdají být velmi příjemné, za pokus jistě stojí i největší (papírově příjemnější) konkurent v podobě 1-day Acuvue Moist od Johnson & Johnson Vision Care (jako jeho největší výhodu bych asi označil indikátor rub-líc, to by se měli v CIBA Vision naučit taky...).

Publikováno dne 18. 01. 2009 v kategorii Na vlastní kůži Odhadnutá klíčová slova BETA: čočky | kontaktni | dailies | Kontaktní čočky recenze | aqua | comfort | focus | DAILIES Aqua Comfort Plus | focus dailies aqua comfort plus
Mohlo by Vás zajímat BETA: HP PhotoSmart Plus e-All-in-One (CN216B) - ideální multifunkční tiskárna s podporou Airprint (recenze)

O kategorii Na vlastní kůži

Kategorie určená pro články týkající se vlastních zkušeností s čímkoli, co se nevešlo do jiných sekcí – ať už se jedná o testy neelektronických věcí, zkoušení různých (nejen internetových) služeb nebo třeba zážitky z dovolené.

Komentáře k článku

tommy (dne 10. 02. 2009 v 23.54)
oh, není nad sdělenou zkušenost, a ačkoliv zdaleka nejsem adeptem čoček, s velkým zájmem jsem zaregistroval tvoji recenzi :-)ani jsem zdaleka netušil,jak rozsáhlá a obsáhlá problematika to je

Přidat vlastní komentář:
Jméno:
E-mail:
Sledovat diskusi:
Web:
Kontrolní kód:

Komentáře jsou v prvé řadě určeny ke kladení dotazů k tématu, upozornění na chybu, rozšíření obsahu článku a vůbec ke zpětné reakci na obsah těchto stránek. Mé reakce jsou barevně odlišeny.

V současné době není umožněno vkládat HTML tagy - pokud vložíte HTML kód, bude převeden na entity. K Vašemu komentáři se do databáze uloží čas vložení a Vaše aktuální IP adresa (3.237.29.69). IP adresa se nebude zobrazovat čtenářům, nicméně v případě, že bude Váš odkaz shledán právně závadným, může být Vaše IP adresa předána příslušným státním orgánům. Emailové adresy jsou ochráněny před běžnými spam roboty.

© Marek Demčák 2007 - 2023
Všechna práva dle Autorského zákona (č. 121/2000 Sb.) vyhrazena.