Kamera PartyShot HD720 od EU3C - radost za pár korun (recenze + ukázky videa + foto)

17. června 2008

Elektronika

PartyShot HD720HD kamera za 5000 Kč je vynikající slogan. Nelže, a přesto obsahuje kouzelné buzzword HD a cenu, která je tak nízká, že se nemusí schovávat za ošemetné slovo nejlevnější (=bacha na kvalitu). Jelikož mě již pomalu přestávaly bavit mé minulé hračky, rozhodl jsem se do kamery PartyShot HD 720 od EU3C zainvestovat a přinést Vám svoji nezávislou recenzi doplněnou rozmanitými videoukázkami a fotografiemi.

Očekávání

Na začátek recenze se myslím hodí uvést mé motivy koupě a priority, jelikož tím dostanou jednotlivá adjektiva poněkud jiný význam a nedojde k matení náročnějších zákazníků.

Nejsem zkušeným kameramanem, nikdy jsem nijak zvlášť netoužil natáčet a tím méně být natáčen. Občas se však přecejen vyskytla situace, kdy jsem něco natočit chtěl nebo dokonce potřeboval, ať už se jednalo o nějakou školní scénku nebo doplněk reportu z taneční akce. Většinou jsem se spokojil s naprosto mizernou kvalitou videa v mobilním telefonu k850i (ukázka zde) nebo si vybojoval půjčení školní kamery s nepraktickými miniDVD, která nešlo snadno otevírat v PC (bylo potřeba je nejprve finalizovat).

Od upgrade v podobě PartyShot HD 720 očekávám kromě vyššího rozlišení kvalitnější záběry ve tmě (z diskoték), solidní výdrž na baterie, rychlý nenáročný přenos dat do notebooku a maximálně jednoduché ovládání.

Obsah balení a dílenské zpracování

V úhledné malé oranžové krabičce s kamerou PartyShot HD 720 nalezneme poměrně výkonný Li-Ion akumulátor (3.7V, 1100 mAh), nabíječku s odděleným napájecím kabelem (akumulátor není možné nabíjet přímo v kameře - nabíjení v nabíječce trvá proudem 600 mA zhruba 2 hodiny; provoz kamery na adaptér není možný), USB propojovací kabel (klasický miniUSB - USB), český manuálpouzdro (pouze pro přenášení, během provozu nelze použít), AV kabel, HD komponentní kabel a CD s programy QuickTime, Presto! Mr. Photo 4 a Presto! VideoWorks 6.

Kamera je na pohled příjemně malá, lehká a i díky řemínku skvěle padne do ruky. Dílenské zpracování hodnotím jako zdařilé, vše důležité drží pevně pohromadě a lícuje. Kloub vyklápěcího displeje má lehkou vůli, ale není to nic kritického. Mechanismus dvířek pro baterie / akumulátor i paměťové SD/SDHC karty působí bytelným dojmem - věřím, že se ani jedno z dvířek v dohledné době neutrhne. Tlačítka jsou vyhovující, ovládání z mechanického hlediska hodnotím jako bezproblémové. Vespod kamery se nachází závit pro připojení ke stativu.

Displej

Třípalcový TFT LCD displej s rozlišením 960 x 240 bodů mě trochu zklamal. Rozlišení není zrovna nejjemnější (příliš velké body s příliš velkými mezerami) a barevné podání nenadchne. Zkrátka je téměř jisté, že si na displeji nebudete natočená videa přehrávat a vždy je radši přenesete do notebooku nebo PC.

Na druhou stranu přehrávání videí jistě není cílem kamery a jako orientační ukazatel místo hledáčku poslouží dostatečně (alespoň je poté video v reálu hezčí a ušetří se baterie).

Výdrž baterie

Je s podivem, že se výrobce v popisu výrobku nechlubí, jak dlouho je schopna kamera existovat na jedno nabití akumulátoru - pro mě osobně se jedná o jeden z mála kvantifikovatelných požadavků na kameru. V diskusích na internetu lze nalézt mylnou informaci o max. 30 minutách.

Provedl jsem test, kdy jsem kameru s plně nabitým akumulátorem zapnul a spustil nahrávání v HD kvalitě v nočním režimu bez přisvícení diodami LED (cca v 10-20 minutových intervalech jsem nahrávání přerušoval a průběžně ukládal videa do samostatných souborů).

Zhruba po 15-20 minutách zhasla u bateriového ukazatele první čárka ze tří, za dalších cca 30-35 minut zhasla druhá čárka a v důsledku nedostatečné kapacity akumulátoru se kamera vypla po 90 minutách provozu. To je výsledek, který předčil veškerá má očekávání a který zcela ospravedlnil nemožnost provozu na adaptér.

Dodávaný akumulátor (3.7V, 1100 mAh) lze v případě potřeby nahradit mikrotužkovými (AAA) bateriemi nebo akumulátory. Při použití 4 nejvýkonnějších AAA baterií Energizer Ultimate Lithium (1,5V, 1250mAh) nebo i akumulátorů s kapacitou okolo 1100 mAh (dodává více výrobců) věřím, že by bylo možné se dostat klidně i na dobu provozu okolo dvou hodin.

Postřeh: Výdrž takto levné a malé kamery v délce jednoho celovečerního filmu by mohla být zajímavá pro příležitostné piráty pořizující CAM ripy v kinech. Tento postřeh samozřejmě neberte jako návod, spíše jako varování (např. pokud chcete kameru pořídit svému čerstvě trestně odpovědnému potomkovi).

Ovládání a kvalita firmware

Na kameře lze jednoznačně ocenit, že má ovládání v češtině, naopak jako nevýhodu bych viděl fakt, že pokud si nepřečtete návod, na spoustu drobných vlastností patrně jen tak nepřijdete. Ovládání zkrátka není tak intuitivní, jak bych předpokládal - je to dáno zejména nepoužíváním krátkého / dlouhého stisku tlačítek a na můj vkus extrémním počtem ovládacích prvků:

 • přepínač makrorežimu
 • spoušť fotoaparátu
 • ovladač zoomu/hlasitosti reprodukce
 • přepínač prohlížení/natáčení (focení)
 • tlačítko pro spuštění / zastavení nahrávání videa
 • trojpolohový joystick (nahoru, dolu, potvrzení volby)
 • tlačítko pro zapínání / vypínání OSD na displeji
 • tlačítko pro vyvolání kontextového menu
 • tlačítko pro zapínání / vypínání kamery
 • kolečko pro přepínání režimu (nastavení, focení, natáčení videa)

Přístroj se zapíná speciálním tlačítkem k tomu určeným, start trvá cca 2-3 sekundy. Tlačítka reagují prakticky okamžitě, ovládání působí rychlým dojmem (nečeká se ani při provádění zoomu fotografie, ukládání několikaminutového videa trvá cca 1-2 sekundy). 

V případě zběsilého ovládání, kdy například během ukládání videa přepnete režim na fotografování nebo budete provádět jiné úkony, které výrobce neočekával (například opakované mačkání některých tlačítek), je velmi pravděpodobné, že se Vám kamera zakousne. Je možné, že se bude displej klidně i dále překreslovat, ale žádné z tlačítek nebude reagovat a jediným řešením bude na chvíli vytáhnout baterii. V takovém případě velmi pravděpodobně přijdete o naposledy natočené video, popř. bude poškozené nebo neúplné.

Pokud během nahrávání videa náhle dojde baterie (poslední varování přichází příliš pozdě na to, abyste stihli nahrávání ukončit), je velmi pravděpodobné, že se naposled nahrávané video ztratí nebo bude neúplné. Doporučuji spíše natáčet kratší záběry a průběžně je ukládat, zejména zpočátku, dokud se s kamerou zcela nezžijete (čím déle kameru mám, tím méně dochází k nuceným restartům - musíte zkrátka přijmout způsoby ovládání). 

Ovládání tedy není zcela intuitivní a není ani blbuvzdorné. Je škoda, že neexistuje možnost aktualizace firmware.

Přístroj se může nacházet v režimu nastavení, focení nebo natáčení videa.

Režim nastavení

Režim nastavení je poměrně chudý, což se dá u takto levného přístroje očekávat a vlastně to ani tolik pro amatérské občasné použití nevadí. Je možné:

 • vypnout pípání tlačítek (doporučuji)
 • zapnout / vypnout zobrazení histogramu
 • nastavit automatické vypínání při nečinnosti (žádné, po jedné nebo pěti minutách)
 • nastavit TV normu (NTSC, PAL = u nás)
 • formátovat paměťovou kartu nebo vnitřní paměť (nelze zvolit - pokud je vložena SD(HC) karta, pracuje se vždy pouze s ní a vnitřní paměť je nedostupná)
 • nastavit výchozí konfiguraci
 • nastavit jazyk
 • nastavit frekvenci (50 nebo 60 Hz)
 • nastavit datum a čas (oceňuji, že se datum a čas po vysunutí akumulátoru neztratí - zřejmě je uvnitř ještě nějaký slabší akumulátor)

Nic dalšího nastavovat v tomto režimu nelze, další nastavení týkající se focení nebo natáčení se provádí přímo v příslušném režimu.

Režim focení

Tento režim je primárně určen k vytváření / prohlížení fotografií. Kontextové menu nabídne několik presetů vyvážení bílé (automaticky, slunečno, oblačno, zářivka, žárovka), volbu rozlišení (3 Mpix, 5 Mpix nebo interpolovaných 8 Mpix), volbu efektu (žádný, černobíle, sépie), zapnutí nočního režimu a nastavení samospouště (0, 5 nebo 10 sekund).

Při focení je dále možné využít přisvícení scény pomocí vysocesvítivé bílé LED (má účinnost cca do 1 metru), digitálně přiblížit objekt (max. 2X zhruba v patnácti krocích) a zapnout makro režim (zaostřuje velmi dobře objekty vzdálené 14-15 cm od objektivu) nebo zesvětlit / zmavit scénu.

Lze přepnout do režimu prohlížení fotografií, kde lze pomocí ovladače zoomu zvolit zobrazení jedné nebo šesti fotek na displeji. Při zobrazení jedné fotografie lze dále provádět zoom (až do 1:1) a posouvat fotografii všemi směry. Vyvolání kontextového menu umožňuje dále:

 • smazat aktuální fotografii
 • smazat všechny fotografie
 • zamknout fotografii (proti smazání)
 • spustit prezentaci (po 3 sekundách se budou fotografie přepínat)
 • označit fotografii k tisku

Režim natáčení videa

Nejvíce zřejmě budete kameru používat právě v tomto režimu, jelikož kromě natáčení a přehrávání videa paradoxně umožňuje taktéž focení (díky speciálnímu tlačítku spouště fotoaparátu).

Kontextové menu je podobné jako u focení, umožňuje opět nastavit vyvážení bílé (automaticky, slunečno, oblačno, zářivka, žárovka), volbu efektu (žádný, černobíle, sépie) a zapnutí nočního režimu. Dále je možné nastavit režim snímání (video+audio nebo jenom audio) a rozlišení:

 • CIF - 352 x 240 pixelů, cca 750 Kbps, fps 29.97, H.264, AAC
 • D1 - 720 x 480 pixelů, cca 2 Mbps, fps 29.97, H.264, AAC
 • HD - 1280 x 720 pixelů, cca 4 Mbps, fps 29.97, H.264, AAC

Během natáčení je opět možné využít přisvícení scény pomocí dvou vysocesvítivých bílých LED (mají účinnost cca do 1 metru), digitálně přiblížit objekt (max. 2X zhruba v patnácti krocích) a zapnout makro režim (zaostřuje velmi dobře objekty vzdálené 14-15 cm od objektivu). V průběhu natáčení naopak není možné průběžně zesvětlovat / zmavovat scénu, toto nastavení lze provést pouze před začátkem nahrávání.

Lze přepnout do režimu přehrávání videí, kde lze pomocí ovladače zoomu zvolit zobrazení jednoho nebo šesti náhledů na displeji. Během přehrávání videa je možné snížit / zvýšit hlasitost zvuku (nelze však zvuk zcela vypnout!) a převíjet rychle video v obou směrech (zhruba rychlostí 2x). Vyvolání kontextového menu umožňuje dále:

 • smazat aktuální video
 • smazat všechna videa
 • zamknout video (proti smazání)

Kvalita videozáznamů - jak se natáčí s PartyShot HD 720?

Celkově jsem s kvalitou nahrávání videí spokojený, oproti mobilnímu telefonu k850i je to velký posun kupředu :-) Nicméně je třeba přiznat, že kamera nemá moc ráda změny a pomalu se jim přizpůsobuje - pokud budete s kamerou hýbat, obraz se rozmázne a zaostří se opět až se uklidníte. Točit cokoli během jízdy na horském kole je například naprosto nemožné.

Pokud se náhle změní světelné podmínky nebo kameru otočíte jen o něco blíže ke slunci, bude možná i sekundu trvat, než si kamera zvykne a příliš světlou scénu ztmaví (zesvětlí). Ke kameře není možné připojit externí mikrofon, ten vestavěný však ve většině případů stačí (v ukázkách patrně uslyšíte můj dech). Problém nastává pouze při větrném počasí - stačí i lehký jarní vánek a na pozadí máte burácení hromů.

Ukázka první - hudba, déšť, zoom (HD)

První ukázku jsem natočil na chatě, kde mi obvykle hraje danceradio. Hlasitost hudby je poměrně dost závislá na natočení kamery, během pohybu je patrné rozmáznutí obrazu. Ukázku stahujte zde (21 MB).

Ukázka druhá - makro (HD)

Makro se mi zdá velice dobré, jen je zapotřebí pamatovat na optimální vzdálenost 14 - 15 cm od objektivu, jinak je obraz rozmazaný. Všimněte si zapnutí přisvícení při záběru temné dutiny pařezu. Ukázku stahujte zde (42.9 MB).

Ukázka třetí - kombinace s obilím (HD)

Začal jsem makro záběrem s detailem chrpy a obilí, poté jsem makro vypnul a zabral lán pole a krajinu okolo. Při prudším pohybu se obraz rozmázne, otočení kamery proti slunku způsobilo kameře trochu šok a obraz byl chvíli přesvícen. Celkově se mi ale toto video docela líbí, stahujte zde (43.5 MB).

Ukázka čtvrtá - záběr hladiny (HD)

V této krátké ukázce se můžete podívat na vykreslení drobných vln na vodní nádrži a hlavně si poslechnout lehký vánek v podání mikrofonu PartyShot HD 720. Stahujte zde (8.2 MB).

Srovnání kvalit CIF, D1 a HD

Natočil jsem krátké video srovnávající jednotlivé kvality videa. Ukázky ke stažení jsou zde: CIF (1.7 MB), D1 (5.44 MB), HD (12 MB).

Noční režim

Během natáčení v nočním režimu se občas vyskytuje problém, kdy se video uloží s rozbitou rychlostí. Během přehrávání pak rychlost kolísá někde mezi 1x až 4x a video je tím pádem naprosto nepoužitelné (kdyby bylo např. konstantně 2x rychlejší, šlo by zpomalit, takhle to nejde vůbec). Zatím jsem nepřišel na to, co tuto náhodně se objevující chybu způsobuje, nicméně příčinu lze hledat buď v příliš velkém osvětlení (nevyžadující noční režim) nebo v příliš nabité baterii (s vybitou baterií se mi podobný problém ještě neobjevil). Je zapotřebí dodat, že k podobné chybě dojde třeba v jednom z deseti pokusů a po restartu kamery se natáčí opět v pořádku - určitě to není tak, že by se kamera jednou pokazila a poté již noční režim nefungoval.

Ukázky nočního režimu přinesu v nejbližších dnech - plánuji si vzít kameru na Parník a udělat kratičký report.

Natáčení na parníku skončilo naprostým trapasem - z asi deseti videí není použitelné ani jedno - zřejmě kameře vadily světelné efekty nebo nevím. Bohužel, partykamera se jmenuje špatně - na party se točit nedá. (pozn.: před začátkem natáčení byla zformátována paměťová karta)

Jak fotí PartyShot HD 720?

Fotky z kamery PartyShot HD 720 hodnotím jako povedené a rozhodně schopné tisku. Pro zájemce zde mám zazipované neupravené originály fotek z lesů a hájů v JZ Čechách - stahujte zde (29.8 MB).

Další vlastnosti

Kromě solidní výdrže na baterie lze u kamery PartyShot HD 720 pochválit rovněž podporu relativně levných SDHC karet (až do kapacity 8 GB). Velmi jsem zvažoval, jakou kartu koupit (interní paměť 19 MB je pro videozáznamy samozřejmě nepoužitelná), nakonec jsem se spokojil s 4 GB SDHC kartou od OCZ (Class 6), která měla zřejmě nejvýhodnější poměr cena / výkon. 8 GB kartu velmi pravděpodobně nevyužijete (v HD kvalitě by se na ni vešlo něco přes 4 hodiny záznamu).

Po připojení k PC se Vám kamera zobrazí jako 2 USB disky - jeden bude odpovídat vnitřní paměti (bude patrně prázdný) a druhý paměťové kartě (pozor - kameru musíte po připojení kabelu zapnout).

Zpočátku jsem se bál rychlosti přenosu dat z kamery do PC, ale byl jsem velmi příjemně překvapen - přenesení 2.7 GB dat trvalo pouhých 7 minut (cca 6,5 MB / s) a to jsem ještě podezíral z úzkého hrdla pomalý pevný disk na notebooku. Na připojení přes USB bych naopak nepochválil nutnost napájení kamery z baterie / akumulátoru - bez vlastní šťávy se kamera připojit k PC neumí. Ostatní konektivitu (a že je docela bohatá) jsem netestoval.

Na kameře mě trochu mrzí formát a dodaný software pro úpravu fotografií a videí. Kamera víceméně vynucuje instalaci v taskbaru otravného programu Apple QuickTime, v jehož formátu se natočená videa nachází. Můžete samozřejmě použít konvertor a přehrávač Super© nebo přehrávač VLC, ale bez QuickTime .mov video zkrátka asi neupravíte (pokud jej nebudete chtít napřed konvertovat do něčeho normálního).

Software Presto! VideoWorks 6 a Presto! Mr. Photo 4 asi nejsem jako uživatel produktů Adobe Photoshop Elements a Adobe Premiere Elements schopen nezaujatě zhodnotit. Prostředí programů Presto! mě už na první pohled odradilo, ať už se jedná o příšerné hudební znělky nebo pevnou velikost omalovánkového okna, která se ani trochu nehodí pro širokoúhlé displeje notebooků. Určitou službu Presto! určitě někomu udělá, ale jinak bych spíše doporučoval zakoupit produkty firmy Adobe (základní kombinaci Photoshopu a Premiere dostanete už za nějakých 3500 Kč).

Celkové zhodnocení

Koupě kamery PartyShot HD720 rozhodně nelituji, pro mé minimální potřeby dostačuje. Padne do ruky, je malá, lehká, vydrží dlouho. Kvalita obrazu je při klidném natáčení velice dobrá (natáčené objekty se pohybovat mohou), při pohybu kamery je to bohužel horší.

Jako největší nevýhodu bych u kamery viděl poněkud nedotažený firmware bez možnosti aktualizace (problémy s nočním režimem). Samozřejmě je velkým omezením kamery absence optického zoomu, na druhou stranu v této cenové kategorii je jasné, že si o něm nemůžeme nechat ani zdát.

Publikováno dne 17. 06. 2008 v kategorii Elektronika Odhadnutá klíčová slova BETA: EU3C | HD720 | PartyShot | EU3C PartyShot HD720 | kamera | kamery | EU3C PartyShot HD720 recenze | kamera na natáčení ohnostrojů | EU3C Party Shot HD720
Mohlo by Vás zajímat BETA: Roger Sanchez - Release Yourself @ Pacha - intenzivní výplach mozku (+ 2 videa)

O kategorii Elektronika

Články popisující zkušenosti s různými elektronickými přístroji – zhodnocení jejich silných i slabých stránek, řešení případných problémů, popř. návody, jak z daných přístrojů získat maximum. Nejedná se o obvyklé reklamní žvásty, ale o reálné zkušenosti s přístroji, které byly standardně zakoupeny.

Komentáře k článku

patok (dne 13. 08. 2008 v 14.45)
Ahoj, taky jsem si tuhle kamerku koupil a zatim jsem celkem spokojen, ale urcite vyhrady bych mel... Treba tu nemoznost pripojeni externiho mikrofonu - ten interni neni totiz moc citlivy. Ale pro porizeni nejakeho toho videa z rodinne dovolene, nebo tak neceho to rozhodne staci. Ja si kameru poridil kvuli nataceni kratkych amaterskych filmu a tam uz s tim zvukem asi bude problem a nejspis budeme muset nahravat zvuk jeste jinym zpusobem. Nicmene za takovou cenu opravdu nejde cekat zazraky a casem si koupim pak neco lepsiho. PartyShot HD720 je opravdu spise takova hracka, nicmene s paradnim obrazem. Zkousel jsem s kamerou natacet az do chvile kdy se vybila baterie a zhruba 38 minutove video (a to pozor - natocene pri posledni carce indikatoru baterky) se uspesne ulozilo, ackoli to tedy jeste nevyvraci tvrzeni ze se to nekdy stat muze. Rovnez jsem zatim nezaznamenal zadne zasekavani kamery ani zmeny v rychlosti videa pri nataceni v nocnim rezimu, ale mozna se to jeste projevi, ale taky je mozne ze v sobe kamera uz ma aktualizovany firmware, jelikoz byla zakoupena teprve predevcirem (11.8.2008). Jinak vsechno sepsane v tomto clanku, tak nejak odpovida tomu, co jsem u tohoto modelu kamery vypozoroval sam.

František Matyáš - [email schován] (dne 09. 09. 2008 v 08.21)
Děkují ti za velice hezkou recenzi na tuto videokamerku.Koupil jsem si jí také.Jelikož nejsem náročný tak jsem s ní velice spokojený.Na této kamerce mi dost vadí LCD displej,v tom smyslu že když natáčím za slunečního dne tak prakticky na displej nevidím.Škoda že nemá žádnou clonu proti osvícení sluncem.Vydrž napájení kamerky z vestavěnýakumulátorem se mi nezdá(podle tebe)Mě to vydrželovelice málo proto jsem sikoupil dobíjecí baterie.Na doprovodné programy QuickTime, Presto! Mr. Photo 4 a Presto! VideoWorks 6. litují že nejsou v češtině.Bohužel-mám 59 let a eng.se již nenaučím.Přesto všechno jsem z kamerkou velice spokojen.Ještě jednou,díky za tvůj článek.S pozdravem Franta Matyáš-Ostrava.

Marekzprahy (dne 09. 09. 2008 v 14.17)
František Matyáš: je pravda, že můj test byl poněkud méně náročný než běžné používání - sklápěl jsem totiž displej a tím zřejmě hodně ušetřil (sklapnutý displej nesvítí, ale kamera nahrává)

Joe (dne 16. 12. 2008 v 14.39)
A jak to nataci na silvestru ohnostroje???

Marekzprahy (dne 18. 12. 2008 v 10.19)
Joe: to uvidíme na Silvestra, osobně si myslím, že v tom nebude nejmenší problém při normálním (nikoli nočním!) režimu - viz video z klubu Es Paradis zde: http://www.demcak.cz/parties-akce/dj-sammy-balearic-masters-es-paradis-san-antonio-hravy-odvaz-video/ (zjednodušeně - co svítí, to je vidět velmi dobře :-))

patok (dne 02. 02. 2009 v 11.33)
Joe: ohnostroje to nataci dobre - uz jsem zkousel :) Jinak jsem uz take zaznamenal ty problemy s neulozenim videa - hlavne kdyz to clovek vypne bezprostredne po nahravani - nestaci se to proste ulozit. Pak uz se objevily i ty problemy s rychlosti videa... fakt jako kdyby vadilo nocni nataceni pri plne baterii... Na nocni sceny tak nejak celkove tenhle model neni vhodny. Kdybych si mel ale kupovat kameru az ted, tak uz asi sahnu po necem jinem.

Kaleš Pavel - [email schován] (dne 21. 03. 2012 v 15.58)
Prosím,poraďte!Kamera slušně natáčí po jednotlivých sekvencích,ale bohužel také jen po sekvencích přehrává.Nepřehrává kontinuálně.Poraďte mi také nějaký česky mluvící program na PC pro zpracování a následné vypálení na DVD.Díky moc,spěchá-dovolená.Kaleš Pavel-mob:775194814

Přidat vlastní komentář:
Jméno:
E-mail:
Sledovat diskusi:
Web:
Kontrolní kód:

Komentáře jsou v prvé řadě určeny ke kladení dotazů k tématu, upozornění na chybu, rozšíření obsahu článku a vůbec ke zpětné reakci na obsah těchto stránek. Mé reakce jsou barevně odlišeny.

V současné době není umožněno vkládat HTML tagy - pokud vložíte HTML kód, bude převeden na entity. K Vašemu komentáři se do databáze uloží čas vložení a Vaše aktuální IP adresa (100.26.176.111). IP adresa se nebude zobrazovat čtenářům, nicméně v případě, že bude Váš odkaz shledán právně závadným, může být Vaše IP adresa předána příslušným státním orgánům. Emailové adresy jsou ochráněny před běžnými spam roboty.

© Marek Demčák 2007 - 2024
Všechna práva dle Autorského zákona (č. 121/2000 Sb.) vyhrazena.