Články z kategorie Reporty z akcí

Návštěvy klubů a diskoték patřily a stále patří k mému životnímu stylu, a jelikož příznivců opravdové taneční muziky již zdaleka není tolik jako za mých mladších let, existuje právě tato kategorie s reporty z mnou navštívených akcí. Cílem není jen zviditelnit a propagovat zajímavé události taneční scény, ale také poskytnout interpretům (DJům) a provozovatelům klubů zpětnou vazbu a podněty k zamyšlení nebo zlepšení.

Trancefusion @ Průmyslový palác, 30. 4. 2011: Takhle má vypadat správná taneční party! (+ video)

Zatímco únorové Transmission s Markusem Schulzem (United Events) na mě působilo spíše rozpačitě, včerejší Trancefusion (BTL Agency) sneslo srovnání s těmi nejlepšími akcemi na Ibize.

přečíst celý článek

Publikováno dne 01. 05. 2011 v kategorii Reporty z akcí.

Markus Schulz - Prague '11 @ SaSaZu 12.2.2011: hypnotizující beaty a hlavně pastva pro oči (+ video)

V sobotu jsme s bratrem po opravdu dlouhé pauze navštívili nějakou klubovou akci. Volba padla na jednu z těch v letošním roce nejočekávanějších, a sice představení aktuálního kompilačního CD německo-amerického DJe Markuse Schulze s názvem Prague '11. Celé kompilační CD a celá party byla věnována Praze, která se tak stala teprve 6. městem světa, kterému se dostalo této cti.

přečíst celý článek

Publikováno dne 13. 02. 2011 v kategorii Reporty z akcí.

Lunetic comeback? @ Kamikaze All Inclusive Club (6. 12. 2008) - report & video

Dva a půl měsíce se zde neobjevil žádný report z nějaké hudební akce. Jednak jsem kvůli vyššímu pracovnímu vytížení skoro nikam nechodil, jednak navštívené akce nebyly nic neobvyklého (klasické N2N, klasická Ta Magika). Sobotní akce v pražském klubu Kamikaze all inclusive slibovala bombu – návrat kompletní skupiny Lunetic po šesti letech od rozpadu.

Ne že bych jejich tvorbu nějak žral – ve své době mi poměrně dost pili krev (všechny holky měly srdce jenom pro ně a já utřel nos :-)). Na druhou stranu mi přišlo zajímavé vidět tuhletu kdysi mimořádně úspěšnou kapelu opět pohromadě a hlavně v konfrontaci s jejich odrostlými fanynkami. Vrátí se čas? Budou opět šílet? A kolik tam bude kluků – budou nad akcí ofrňovat nos, nebo to naopak budou brát jako skvělou příležitost potkat moře holek na jednom místě?

přečíst celý článek

Publikováno dne 08. 12. 2008 v kategorii Reporty z akcí.

Vynikající poslední parník Danceradia 2008 (+ video)

Do posledního parníku jsem vkládal velká očekávání a již dlouho jsem dopředu radši všem avizoval, že se mnou na pátek 19. nemají pro žádné jiné akce počítat. Výsledek moje očekávání v mnohém předčil, překvapilo (nebo rovnou zklamalo) jen poněkud předčasné ukončení již o půlnoci.

přečíst celý článek

Publikováno dne 20. 09. 2008 v kategorii Reporty z akcí.

DJ Sammy - Balearic Masters @ Es Paradis, San Antonio - Hravý odvaz (+ video)

V návštěvu klubu Es Paradis jsem při letošní návštěvě Ibizy moc nedoufal, ale nakonec se poštěstilo a po příjemném posezení ve Vile Mercedes jsme se v pátek krátce po jedné na party DJe Sammyho Balearic Masters přesunuli. A dobře jsme udělali – bylo to moc fajn :-)

přečíst celý článek

Publikováno dne 11. 09. 2008 v kategorii Reporty z akcí.

Roger Sanchez - Release Yourself @ Pacha - intenzivní výplach mozku (+ 2 videa)

Před dvěma lety to byla právě Pacha, která ve mně na Ibize vyvolala nejsilnější zážitek, takže v momentě, kdy se mi na letošní Ibizu podařilo s přítelkyní předběžně usmlouvat pouze jeden klub, byla party Release Yourself od Rogera Sancheze jasnou volbou.

Pacha mě zaujala zejména na naše poměry netradičně řešeným prostorem ve tvaru arény ( = žádná obří obdélníková tělocvična), vynikající potemnělou atmosférou, skvělou vzduchotechnikou a samozřejmě kvalitní hudbou. A jaké dojmy mám z Pachi po dvou letech?

přečíst celý článek

Publikováno dne 11. 09. 2008 v kategorii Reporty z akcí.

Karlovy Lázně po letech - DJ Michal C není DJ Michael C a další dojmy

Před pár dny mi přišla SMS od Elvíry, jestli bych s ní a další kamarádkou nezašel někam pařit. Třeba ve čtvrtek do Karlovek.

Relativně dlouho jsem je neviděl, navíc není zase tak časté, aby mě někdo na disco zval, takže jsem rád souhlasil. Přestože jsem Karlovy Lázně po zkurvení hudební dramaturgie v Paradogsu hodil na pomyslnou černou listinu.

Na programu byl napsaný v Discotheque DJ Michal C, takže to začínalo vypadat i na víc než jen pokec v chilloutu.

První dojmy z Karlovek po letech nebyly vůbec špatné – nekonečná fronta se nekonala, vstup stále za krásných padesát, na schodech ubylo pověstného smradu ze zvratků (byl cítit jenom v temnějších zákoutích klubu), z WC zmizely barevné zářivky (asi už ubyli feťáci) a přibylo několik vizuálních atrakcí – například promítání na kouřové plátno na schodišti (FogScreen).

přečíst celý článek

Publikováno dne 15. 08. 2008 v kategorii Reporty z akcí.

Líbímseti LIFE Party @ Disco Line Lnáře (+video)

S reportem ze lnářské diskotéky Disco Line jsem velmi dlouho otálel, jelikož tento výjimečný prostor (obepínající ze tří stran kališnický kostel) v poslední době zažívá poněkud krušnější časy. Byla to právě diskotéka ve Lnářích, kde jsem před osmi lety při první návštěvě opustil pop-rock a přesedlal na tehdy aktuální (italo)dance – místo Freddie Mercuryho se najednou v mých přehrávačích začali střídat umělci typu Gigi D'Agostino nebo Mabel.

V letech 2000 - 2004 jsem býval ve Lnářích prakticky každý víkend, na přeplněný hlavní sál mi zbylo mnoho krásných vzpomínek. Rezidentní DJ Míra byl s Tanečními ligami mixovanými přes šavli zpočátku bohem, následně jsme jej s bráchou "lehce morálně podporovali" v jeho prvních experimentech s mixováním na mašinkách (popř. Traktoru) a neustále nám v hlavě zněla jeho památná věta "Kluci, postupně..." (o mixování na gramofonech).

Bohužel, žádné postupně se moc nekonalo - DJ Míra mixuje po osmi letech více méně pořád stejně. Nulový progres, šavle nebo dlouhý tlukoucí se přechod rvoucí uši.

Několik plánovaných reportů jsem musel z milosti stornovat, protože třeba report z letošní Oslavy narozenin by asi nemohl ani do světa :-) Při pohledu do knihy návštěv a přání je evidentní, že nejsem sám, kdo by ve Lnářích uvítal nějakou novou krev, odráží se to samozřejmě i na návštěvnosti (ta tam jsou přeplněné sály a plné svozové autobusy).

Včerejšek sliboval změnu v podobě Líbímseti Life Party, kterou měl moderovat mně neznámý muž jménem Magic. Vzhledem k tomu, že na serveru Libimseti.cz bylo přihlášeno nějakých 150 lidí, rozhodli jsme se s bráchou po čase Lnáře opět navštívit. Nyní již k samotnému reportu z akce, která se jedním slovem povedla.

přečíst celý článek

Publikováno dne 27. 07. 2008 v kategorii Reporty z akcí.

Klub Ta Magika pořádá nejlepší houseové akce v Ostravě! (+ video)

Po několika méně vydařených akcích v Praze (je mi líto, DR...) jsem nějakou pořádnou taneční akci potřeboval jako sůl, proto jsme s bráchou na závěr naší týdenní moravské anabáze zařadili návštěvu Ostravy a její Stodolní ulice. Po loňských zkušenostech už jsme šli víceméně najisto – do klubu Ta Magika.

přečíst celý článek

Publikováno dne 07. 07. 2008 v kategorii Reporty z akcí.

Zklamání na parníku Danceradia - Olda Nussberger poslední koule nerozdal :-(

Nevím, čím to je, ale poslední dobou mám tendenci chválit počiny těch, jejichž hudba mi není zase tolik blízká, a naopak oblíbené interprety a žánry hodnotit rozpačitě. Dnešní večer byl po dvou měsících opět ve znamení party Danceradia na parníku Tyrš (minulý report), za kormidlem tentokrát stál místo Luboše Nováka moderátor pondělní Noční jízdy DR Olda Nussberger alias DJ Weekender. Aby bylo jasno - Oldu pokládám za jednoho z největších bavičů na Danceradiu vůbec, jeho noční zpívání hymny od Filo & Peri dokonale zahladí jeho občasné úlety s rozhozeným BPM v živém vysílání. Na jeho parník jsem se proto docela dost těšil.

přečíst celý článek

Publikováno dne 28. 06. 2008 v kategorii Reporty z akcí.

© Marek Demčák 2007 - 2024
Všechna práva dle Autorského zákona (č. 121/2000 Sb.) vyhrazena.