Trancefusion @ Průmyslový palác, 30. 4. 2011: Takhle má vypadat správná taneční party! (+ video)

1. května 2011

Reporty z akcí

Zatímco únorové Transmission s Markusem Schulzem (United Events) na mě působilo spíše rozpačitě, včerejší Trancefusion (BTL Agency) sneslo srovnání s těmi nejlepšími akcemi na Ibize.

Organizace na jedničku

Marně přemýšlím, jestli by se dalo pořadateli něco vytknout, asi ani ne. Šli jsme do Průmyslového paláce na devátou a po zkušenostech z února jsem tak nějak očekával, že zhruba hodinku strávím ve frontě. K mému překvapení se však žádná fronta nekonala – ani u vstupu, ani u šaten, ani na WC a ani u směnárny žetonů, za které se nakupovalo pití a jídlo (takový guláš o půlnoci není vůbec špatný nápad...). Fronty na baru se s postupem večera sice objevily, ale rozhodně to nebylo nic, co by se nedalo vydržet (maximálně tak 5 minut).

BTL Agency udělala několik rozhodnutí, která bych si nechal líbit i na jiných akcích. Zaprvé – v hlavním sále bylo zakázáno kouřit. I když si s tím největší narkomani hlavu nelámali a bez uzardění kouřili dál, celkově ten smrad rozhodně nebyl takový jako obvykle, takže oblečení nenačichlo a hlava ráno nebolela. Vida – jde to!

Poměrně diskutované bylo použití žetonů pro nákup jídla a pití, a i když mi jich na konci pár zbylo, přijde mi to jako dobré řešení, které má budoucnost. Hlavní výhoda byla samozřejmě spíše na straně pořadatele (barmani se nedostali k penězům, a tak nemohli rozlévat vlastní nápoje), ale i na straně návštěvníků se jich pár našlo – zejména výrazně rychlejší odbavení a absence spropitného (ať už dobrovolného nebo nedobrovolného, se kterým jsem se dost často v klubech setkal). Cenově to bylo zcela OK.

Hodně se mi líbila volba Průmyslového paláce. Zvenku mě ta budova nikdy moc nezaujala, ale když jsem ji viděl zevnitř, bylo mi docela dost líto, že její polovina minulý rok shořela. Měli by to opravit – při včerejší akci by se nepochybně využila obě křídla (lidí bylo na parketu místy až moc). Rozhodně je lepší pařit v budově, která má nějakého ducha, než v tělocvičně nebo sportovní hale.

Hudba – líbivější trance z dobrých repráků

Pořadatelé se před akcí chlubili použitím nejmodernější zvukové techniky (L-Acoustic - K1), a popravdě řečeno to bylo znát docela dost. Zvuk byl o poznání čistší, nebyl přebasovaný, takhle nějak by to mělo být slyšet vždy :-) Vizuální podoba se s postupem večera vyvíjela – zatímco u (téměř předskokanů) Myon and Shane 54 byl vizuální dojem víceméně nijaký, u ATBho se už vše rozjelo a naplno bylo využito architektury Průmyslového paláce.

Na akci jsem nevydržel zdaleka do konce, takže jsem nezažil všechny interprety. Nicméně z toho, co jsem slyšel, mě skoro nejvíce hudebně bavili Myon and Shane 54 – jejich kombinace rytmů a melodií mě dokázala roztancovat asi nejvíc, a taky bylo vidět, jak si to na pódiu hodně užívají.

Roger Shah byl skoro až moc melodický (ne že bych to nečekal). Na poslech to bylo pěkné, ale oproti Myon and Shane 54 to bylo takové volnější, méně energické a méně taneční. Překvapilo mě, že Roger Shah prakticky vůbec "nemixoval", celou dobu spíš předváděl nějakou hru na srandovní dětské klávesky (nepoznal jsem, jestli na ně opravdu hrál, nebo to byl jenom nějaký "pokus o playback").

Po Rogerovi přišlo na řadu desetiminutové "předtančení", které mělo asi za úkol pozvednout akci o stupeň výše. Proč ne, dalo se.

No a pak přišla hlavní hvězda večera, německý DJ ATB. Je to neuvěřitelné, ale i když na něho spousta trancerů v diskusích nadává, je to podle mě takový "poslední německý tranceový mohykán" s minimálně dvanáctiletou zárukou stabilní kvality. Před mnoha a mnoha lety jsem se na něho za padesát korun mačkal v Karlových lázních (RIP za živa) spolu s dalšími asi dvěma sty fanoušky, včera nás tam mohlo být klidně 7000 – a zase hlava na hlavě :-) Set ATBho byl dobrý – místy vynikající, ale místy trochu nudný. Myslím, že kdyby měl k dispozici stejný čas jako jeho kolegové, zhruba tak o půl hodinky méně než měl, tak by mu to prospělo, takhle tam nějaká ta vata bohužel spadla. A rozhodně tím nemyslím jeho exkurze do jiných žánrů :-)

Po ATB nastoupili další "starci", které jsem v mp3 přehrávači měl také jako jedny z prvních skladeb. Bohužel, prvních 20 minut jejich setu mě do varu nevrátilo, a tak jsem unaven odešel směr domov.

Celkově mě hudba příjemně překvapila – bylo to komerční a bylo to dobré. Oceňuju dodržování oznámeného line-upu (snad dokonce s přesností na minuty), příště by klidně mohli všichni hrát o chvilku kratší dobu, abych jich stihnul víc – nevím, jak to dělají ostatní, ale vydržet tancovat bez drog od osmi večer až do šesti do rána mi přijde skoro nemožné :-)

Publikováno dne 01. 05. 2011 v kategorii Reporty z akcí Odhadnutá klíčová slova BETA: trancefusion | prumyslovy | palác | 2011
Mohlo by Vás zajímat BETA: MacBook Pro 13,3" 2.26 GHz - první dojmy a proč koupit (mini recenze)

O kategorii Reporty z akcí

Návštěvy klubů a diskoték patřily a stále patří k mému životnímu stylu, a jelikož příznivců opravdové taneční muziky již zdaleka není tolik jako za mých mladších let, existuje právě tato kategorie s reporty z mnou navštívených akcí. Cílem není jen zviditelnit a propagovat zajímavé události taneční scény, ale také poskytnout interpretům (DJům) a provozovatelům klubů zpětnou vazbu a podněty k zamyšlení nebo zlepšení.

Komentáře k článku

Makovnik - [email schován] (dne 04. 05. 2011 v 10.44)
Tak to si chlapec trochu mimo s tym "predtancenim". To bol velmi dobry hlavny program, ktory padol velmi vhod a bol to ten tajny hlavny program, ktory spominal organizator vo vela rozhovoroch pred konanim. Celkova myslienka akcie bola kompaktna a dobre spracovana, aby to bolo Magic.
Taketo "performance" zacnu byt cim dalej beznejsie, lebo akcii je kvantum a zizat len na blikajuce svetla a dja za pultom ludi postupne prestane bavit.

Bavit sa 10h bez drog sa budes musiet naucit :)
Den predtym som bol na inej halovke, Erick Morillo, takze TF som zvladol len od 22 do 5 rano, inak 10h no problem.

Marekzprahy (dne 04. 05. 2011 v 21.57)
Makovnik: Promiň, ale hlavním programem byl ATB, to byla ta bomba, kvůli které tam většina lidí šla. Nazvat desetiminutové vystoupení za hlavní program jenom proto, že se v line-upu jmenuje "main performance", mi přijde poněkud úsměvné :-)

Makovnik - [email schován] (dne 05. 05. 2011 v 16.12)
Mne pride prave mylne povazovat ATBho za vrchol vecera, kedze sa svojim vystupenim nicim nevymykal ostatnym interpretom ;)
Jedna vec je meno, druha, co sa od toho da ocakavat. ATB zahra kdekade, aj na stagei na luke bez vsetkeho toho sprievodu ;)
Zahral len tak, ako som cakal.

karloskars4 - [email schován] (dne 24. 05. 2011 v 17.20)
Tak to musela být podle toho videa opravdu luxusní akcička! Docela rád bych se zašel podívat někdy na něco podobného.

Milena - [email schován] (dne 09. 06. 2011 v 19.34)
pěkně popsaný souhlasím se vším, my vydrželi tedy o něco déle, Cosmic Gate neměl pro mne chybu s největšíma peckama a Dash byl taky super, pak jsme jeli domů, do konce bych nevydržela...ale bylo to moc super, skvělej zážitek, příště asi jedem zas:-))

Přidat vlastní komentář:
Jméno:
E-mail:
Sledovat diskusi:
Web:
Kontrolní kód:

Komentáře jsou v prvé řadě určeny ke kladení dotazů k tématu, upozornění na chybu, rozšíření obsahu článku a vůbec ke zpětné reakci na obsah těchto stránek. Mé reakce jsou barevně odlišeny.

V současné době není umožněno vkládat HTML tagy - pokud vložíte HTML kód, bude převeden na entity. K Vašemu komentáři se do databáze uloží čas vložení a Vaše aktuální IP adresa (100.26.176.111). IP adresa se nebude zobrazovat čtenářům, nicméně v případě, že bude Váš odkaz shledán právně závadným, může být Vaše IP adresa předána příslušným státním orgánům. Emailové adresy jsou ochráněny před běžnými spam roboty.

© Marek Demčák 2007 - 2024
Všechna práva dle Autorského zákona (č. 121/2000 Sb.) vyhrazena.