Klub Ta Magika pořádá nejlepší houseové akce v Ostravě! (+ video)

7. července 2008

Reporty z akcí

Po několika méně vydařených akcích v Praze (je mi líto, DR...) jsem nějakou pořádnou taneční akci potřeboval jako sůl, proto jsme s bráchou na závěr naší týdenní moravské anabáze zařadili návštěvu Ostravy a její Stodolní ulice. Po loňských zkušenostech už jsme šli víceméně najisto – do klubu Ta Magika.

Doprava - nečekaně příjemná překvapení od Českých drah

Autobus z Havířova do Ostravy ve čtvrt na deset se nám stíhal špatně, proto dostal šanci vlak a relativně nové spojení přímo do stanice Ostrava - Stodolní. České dráhy překvapily nejen dopravou přímo až na místo (sice s přestupem v Kunčicích, ale v naprosté pohodě - marno naplat, vlaky jsou metrem Ostravska!), ale také prázdninovou akcí Léto - 26, která lidem do 26 let přináší automaticky o 50% nižší jízdné bez hloupých průkazek navíc (stačí občanka nebo isic). Z Havířova do Ostravy za 13 Kč, to je úplně zadarmo (pozn.: málokdy dražší autobus stál zpátky 29 Kč).

Čas ochutnávání atmosfér, klub Fabric čtvrtou šanci nedostal

Takže jsme byli něco po desáté přímo na Stodolní a postupně jsme otestovali všechny kluby, jejichž parkety kromě oldies v Boomerangu zatím vesměs zely prázdnotou. Ještě před rokem bych jednoznačně volil tramvaj směr Plynárny a zaplatil sto nebo stopade vstup do Fabricu, ale už jsem z toho nějak vyrostl. Dvakrát nás tam bylo i ve dvě míň než personálu, před rokem měli v sobotu dokonce zavřeno, takže přestože tam měla být nějaká oslava narozenin, bylo to příliš velké riziko za příliš mnoho peněz. Dobrá hudba bohužel nestačí.

Stodolní je výjimečná ulice s kluby bez kompromisů a chytrou orientací na (vydělávající) lidi 20 - 25 - 40 let. Hudební nabídka tomu zcela odpovídá – klubů s r´n´b, rapem nebo jinou vyloženě komerční taneční muzikou (dance, dance/trance) je minimum; vede pop/rock, oldies, house a samozřejmě karaoke
Zaznamenal jsem minimum klubů s proměnlivým programem večera – kluby se nechtějí zavděčit všem, ale naopak se snaží co nejúžeji vyprofilovat a oslovit tak vždy určitou skupinu lidí. To je sakra pozitivní rozdíl oproti venkovským klubům typu Discokomplex JIH nebo DiscoLine Lnáře (ale i takové Jungli v Praze), které cílí na puberťáky 12+ a tím hudební nabídka a v konečném důsledku i příjmy trpí.

První hodinu jsem nakonec strávil s lidmi, tedy na parketu v Boomerangu. Nebylo to zase tak zlé, konečně i na Jožina z Bažin nebo Haddawaye se při troše dobré vůle (malibu) tancovat dá. Nicméně v plánu byla Ta Magika, která nám minule poskytla milý houseový útulek po návratu ze zavřeného Fabricu.

Ta Magika - nic než house a lidé

V klubu Ta Magika se sobotní houseová akce rozjela někdy okolo půl dvanácté. Vzhledem k značně zanedbanému webu a špatné paměti (bylo to na dveřích) Vám bohužel nepovím, kdo stál za DJským pultem (byl to DJ Jean Paul?), ale bylo to každopádně to nejlepší, co jsem v poslední době slyšel. Líbilo se mi, že zazněly jak progresivnější a méně známé skladby, tak aktuální hity, mixy a remixy včetně například bootlegu Pjanoo vs. E-Samba. Maximální vymejvárny střídaly vokální a melodičtěji pojaté kusy, takže set nesklouzl k monotonii, ale perfektně bavil.

Hudbu doplňovaly poměrně bohaté vizuální efekty (vzhledem k nulovému vstupnému), středem věčně plného a na největší hity nepříjemně přeplněného parketu je veliká točna, která měla minimálně tři příjemné vlastnosti – jednak byl každý spravedlivě chvíli u výstupu klimatizace / ventilátoru, jednak bylo možné tancovat každou chvíli vedle někoho jiného (lidi pařící mimo točnu se pořád měnili :-) a hlavně se člověk mohl točnou svézt přeplněnou místností od baru na wc a nemusel se moc složitě prodírat davem :-)

Nabídka baru byla průměrná, což znamená, že měli víceméně všechno, ale míchané nápoje nedělali. Vlastnoručně smíchaný Red Bull s absinthem nebo vodkou přišel zhruba na 120 Kč, čekání na obsluhu díky čtyřem barmankám nebylo žádné.

Na akci byl vstup od 18 let (žádní kontrolující bodyguardi u vstupu ale nebyli), věkový průměr bych tipoval okolo pětadvaceti, přičemž pařící třicátníci nebyli zase takovou výjimkou.

Závěr a slíbené video

Ta Magika udělala za rok opět pokrok a jde stále nahoru, takže je zcela evidentní, že se tam při příští návštěvě Ostravska nepochybně zastavím(e). Vzhledem k tomu, že kamera PartyShot HD720 je při nočním režimu pouze nepoužitelným partyshitem, natočil jsem krátké sekvence opět svým mobilním telefonem K850i. Opět to není nic moc, ale na dokreslení atmosféry to myslím bohatě stačí. Už takhle ze mě měli všichni pařmeni "radost" a kdybych točil ještě déle nebo okatěji, tak by asi nakonec vznikl úplně jiný report :-D

Publikováno dne 07. 07. 2008 v kategorii Reporty z akcí Odhadnutá klíčová slova BETA: magika | ta magika | akce v ostravě | ta magika ostrava | klub | stodolni | klub magika | akce ostrava | tamagika
Mohlo by Vás zajímat BETA: Céčko - céčkový klub pro vesničany na prdeli Prahy

O kategorii Reporty z akcí

Návštěvy klubů a diskoték patřily a stále patří k mému životnímu stylu, a jelikož příznivců opravdové taneční muziky již zdaleka není tolik jako za mých mladších let, existuje právě tato kategorie s reporty z mnou navštívených akcí. Cílem není jen zviditelnit a propagovat zajímavé události taneční scény, ale také poskytnout interpretům (DJům) a provozovatelům klubů zpětnou vazbu a podněty k zamyšlení nebo zlepšení.

Komentáře k článku

Adéla (dne 27. 04. 2009 v 21.31)
Nazdar, svým příspěvkem a hl videem a ukázkou hudby jsi mě nadchl. Určitě tam zajdu...

Přidat vlastní komentář:
Jméno:
E-mail:
Sledovat diskusi:
Web:
Kontrolní kód:

Komentáře jsou v prvé řadě určeny ke kladení dotazů k tématu, upozornění na chybu, rozšíření obsahu článku a vůbec ke zpětné reakci na obsah těchto stránek. Mé reakce jsou barevně odlišeny.

V současné době není umožněno vkládat HTML tagy - pokud vložíte HTML kód, bude převeden na entity. K Vašemu komentáři se do databáze uloží čas vložení a Vaše aktuální IP adresa (3.233.242.67). IP adresa se nebude zobrazovat čtenářům, nicméně v případě, že bude Váš odkaz shledán právně závadným, může být Vaše IP adresa předána příslušným státním orgánům. Emailové adresy jsou ochráněny před běžnými spam roboty.

© Marek Demčák 2007 - 2024
Všechna práva dle Autorského zákona (č. 121/2000 Sb.) vyhrazena.